המדרגה (118) – 09/07/2021

Led Zeppelin - Stairway To Heaven ᴴᴰ (Legendado/Tradução PTBR ...

היכנסו לעמוד הפייסבוק "הבלוג של מתן גילור", לחצו על like וקבלו עדכון על כל פרסום חדש. אפשר גם בטוויטר https://twitter.com/matangilorblog.

או פשוט הירשמו בפינה השמאלית עליונה וקבלו עדכונים הישר לתיבת הדואר האלקטרוני.

***

דירוג הליגות

הואיל ומספר הנציגות והסיבוב בו יתחילו את השתתפותן בעונה הבאה כבר נקבע, נתמקד בדירוג לעונת 2023/2024.

להלן המצב נכון לכתיבת שורות אלה – אחרי המשחק הראשון בשלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות ובליגה האזורית: (עמודת המשתתפות מציגה כמה נציגות יש במקור וכמה טרם הודחו.)

דירוגמדינה17/1818/1919/2020/2121/22מצטברמשתתפות
19יוון5.1005.1004.9005.1000.00020.2004/4
20נורווגיה4.0005.3753.7506.5000.00019.6254/4
21דנמרק5.2504.8755.1254.1250.00019.3755/5
22שוודיה5.3754.1255.7502.5000.25018.0004/4
23ישראל5.6252.6252.3757.0000.12517.7504/4
24בולגריה4.0004.0004.1254.0000.25016.3754/4

היעד לעונה הנוכחית הוא המקום ה-19, אשר, אם להסתמך על העונה הנוכחית, יאפשר לאלופה להתחיל מסיבוב המוקדמות השני (במקום הראשון) בליגת האלופות. הכול כתלות בזוכות בליגת האלופות ובליגת אירופה.

*

בפרקים הבאים נעקוב אחר הישגי הנציגות הישראליות בעונת 2021/2022:

קבוצהסיבוב מוקדמות 1סיבוב מוקדמות 2סך נקודות העונה
מכבי חיפהתיקו 0.5
מכבי ת"א 
מ.ס. אשדוד 
הפועל ב"ש 
סה"כ  0.5

מהטבלה לעיל ניתן ללמוד שישראל השיגה בעונת 2021/2022, 0.125=0.5/4 נקודות וסה"כ צברה 17.750 נקודות על פני 5 שנים.

נכון למועד זה, הליגה הישראלית מדורגת במקום ה-23. הליגות שמפרידות בינה לבין המקום ה-19 הן הליגות של יוון, נורווגיה, דנמרק ושוודיה.

להלן סקירתן:

יוון: ליוון, נכון לכתיבת שורות אלה, 20.200 נקודות (2.450 נקודות דירוג מעל ישראל – קיטון של 0.125 נקודות דירוג). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. אולימפיאקוס פיראוס – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני (מסלול אלופות) נגד המנצחת במפגש בין דינמו טביליסי (גאורגיה) לבין נפטצ'י באקו (אזרבייג'ן) – ניצחון חוץ 2:1 לנפטצ'י באקו במשחק הראשון. תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

הליגה האזורית:

2. פאוק סלוניקי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השלישי. תהיה מדורגת בהגרלה.

3. אא"ק אתונה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד המנצחת במפגש בין ולז' מוסטר (בוסניה והרצגובינה) לבין קולריין (צפון אירלנד) – ניצחון בית 1:2 לולז' מוסטר במשחק הראשון. תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

4. אריס סלוניקי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד אסטנה (קזחסטן). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

נורווגיה: לנורווגיה, נכון לכתיבת שורות אלה, 19.625 נקודות (1.875 נקודות דירוג מעל ישראל – קיטון של 0.125 נקודות דירוג). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. בודה/גילמט – הפסד בית 3:2 ללגיה ורשה (פולין). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את המנצחת במפגש בין פלורה טאלין (אסטוניה) להיברניאנס (מלטה) – ניצחון בית 0:2 לפלורה טאלין במשחק הראשון. אם תנשור לליגה האזורית, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את המפסידה במפגש בין דינמו זאגרב (קרואטיה) לבין ואלור רייקיאוויק (איסלנד) – ניצחון בית 2:3 לדינמו זאגרב במשחק הראשון.

הליגה האזורית:

2. מולדה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד סרבט ז'נבה (שוויץ). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

3. רוזנבורג – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד המנצחת במפגש בין פינלייקפלאג הפנרפיירדיר (איסלנד) לבין סלייגו רוברס (אירלנד) – ניצחון בית 0:1 להפנרפיירדיר במשחק הראשון. תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

4. ואלרנגה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד גנט (בלגיה). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

דנמרק: לדנמרק, נכון לכתיבת שורות אלה, 19.375 נקודות (1.625 נקודות דירוג מעל ישראל – קיטון של 0.125 נקודות דירוג). 5 מתוך 5 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. ברונדבי – תחל את דרכה בשלב הפלייאוף (מסלול אלופות). צפויה להיות לא מדורגת בהגרלה.
  2. מיטיולן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני (מסלול ליגה) נגד סלטיק (סקוטלנד). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

ליגת אירופה:

3. ראנס – תחל את דרכה בשלב הפלייאוף ותשתייך לדרג 1 (*).

(*) בשלב הפלייאוף של ליגת אירופה הקבוצות מחולקות לארבעה דרגים: 1. מעפילות אוטומטית. 2. נושרות מליגת האלופות. 3. מעפילות מסיבוב מוקדמות 3 מסלול ליגת אלופות (כלומר שנשרו מסיבוב המוקדמות השני בליגת האלופות). 4. מעפילות מסיבוב מוקדמות 3 מסלול ליגת אירופה. קבוצות מדרג 1 מוגרלות מול קבוצות מדרג 4. הנותרות מדרג 1 מוגרלות מול הנותרות מדרג 3. הנותרות מדרג 3 מוגרלות מול קבוצות מדרג 2. הנותרות מדרג 2 מוגרלות בינן לבין עצמן.

הליגה האזורית:

4. קופנהאגן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד טורפדו ז'ודינו (בלארוס). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

5. ארהוס – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד המנצחת במפגש בין באלה טאון (ויילס) לבין לארן (צפון אירלנד) – ניצחון חוץ 1:0 ללארן במשחק הראשון. תהיה לא מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

שוודיה: לשוודיה, נכון לכתיבת שורות אלה, 18.000 נקודות (0.250 נקודות דירוג מעל ישראל – גידול של 0.125 נקודות דירוג). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. מאלמו – ניצחון בית 0:1 על ריגה (לטביה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני המנצחת במפגש בין ה.י.ק. הלסינקי (פינלנד) בודוצ'נוסט פודגוריצה (מונטנגרו) – ניצחון בית 1:3 ל ה.י.ק. הלסינקי במשחק הראשון. אם תנשור לליגה האזורית, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את המפסידה במפגש בין שקנדיה טטובו (מקדוניה) לבין מורה (סלובניה) – ניצחון חוץ 1:0 למורה במשחק הראשון.

הליגה האזורית:

2. האמרבי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד המנצחת במפגש בין מאריבור (סלובניה) לבין אוררטו (ארמניה) – ניצחון בית 0:1 למאריבור במשחק הראשון. תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

3. האקן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד אברדין (סקודלנד). תהיה לא מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

4. אלפסבורג – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד המנצחת במפגש בין מילסאמי אורחיי (מולדובה) לבין סרייבו (בוסניה והרצגובינה) – תיקו 0:0 במולדובה במשחק הראשון. תהיה לא מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

*

דירוג הקבוצות

מכבי חיפה:

תיקו 1:1 בבית נגד קאיראט אלמטי (קזחסטן). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את הכוכב האדום בלגרד (סרביה). אם תנשור לליגה האזורית, תפגוש בסיבוב המוקדמות השני את המפסידה במפגש בין דינמו טביליסי (גאורגיה) לבין נפטצ'י באקו (אזרבייג'ן) – ניצחון חוץ 2:1 לנפטצ'י באקו במשחק הראשון.

הניקוד של מכבי חיפה, נכון להיום, הינו 5.500, מה שמעלה אותה – נכון להיום – למקום 196, עליה של 45 מקומות ביחס למקום 250, בו סיימה את העונה שעברה.

מכבי תל אביב:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד המנצחת במפגש בין גגרה (גאורגיה) לבין סוטייסקה ניקשיץ' (מונטנגרו) – ניצחון בית 0:1 לסוטייסקה ניקשיץ' במשחק הראשון. תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

הניקוד של מכבי ת"א, נכון להיום, הינו 17.000, מה שמוריד אותה – נכון להיום – למקום 83, ירידה של 12 מקומות ביחס למקום 71, בו סיימה את העונה שעברה.

מועדון ספורט עירוני אשדוד:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד קארבך (אזרבייג'ן). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

הניקוד של מועדון ספורט עירוני אשדוד, נכון להיום, הינו 3.550, מה שמציג אותה – נכון להיום – במקום 286. לא היתה מדורגת בעונה שעברה.

הפועל באר שבע:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד ארדה קרדז'אלי (בולגריה). תהיה מדורגת בהגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.

הניקוד של הפועל באר שבע, נכון להיום, הינו 13.000, מה שמוריד אותה – נכון להיום – למקום 103, ירידה של 12 מקומות ביחס למקום 91, בו סיימה את העונה שעברה.

*

עדכון נוסף יפורסם לאחר סיבוב המוקדמות הראשון והגרלת סיבוב המוקדמות השלישי.