המדרגה (119) – 19/07/2021

Led Zeppelin - Stairway To Heaven ᴴᴰ (Legendado/Tradução PTBR ...

היכנסו לעמוד הפייסבוק "הבלוג של מתן גילור", לחצו על like וקבלו עדכון על כל פרסום חדש. אפשר גם בטוויטר https://twitter.com/matangilorblog.

או פשוט הירשמו בפינה השמאלית עליונה וקבלו עדכונים הישר לתיבת הדואר האלקטרוני.

***

דירוג הליגות

הואיל ומספר הנציגות והסיבוב בו יתחילו את השתתפותן בעונה הבאה כבר נקבע, נתמקד בדירוג לעונת 2023/2024.

להלן המצב נכון לכתיבת שורות אלה – אחרי שלב המוקדמות הראשון בליגת האלופות ובליגה האזורית: (עמודת המשתתפות מציגה כמה נציגות יש במקור וכמה טרם הודחו.)

דירוגמדינה17/1818/1919/2020/2121/22מצטברמשתתפות
19יוון5.1005.1004.9005.1000.00020.2004/4
20נורווגיה4.0005.3753.7506.5000.00019.6254/4
21דנמרק5.2504.8755.1254.1250.00019.3755/5
22שוודיה5.3754.1255.7502.5000.37518.1254/4
23ישראל5.6252.6252.3757.0000.12517.7504/4
24בולגריה4.0004.0004.1254.0000.50016.6254/4

היעד לעונה הנוכחית הוא המקום ה-19, אשר, אם להסתמך על העונה הנוכחית, יאפשר לאלופה להתחיל מסיבוב המוקדמות השני (במקום הראשון) בליגת האלופות. הכול כתלות בזוכות בליגת האלופות ובליגת אירופה.

*

בפרקים הבאים נעקוב אחר הישגי הנציגות הישראליות בעונת 2021/2022:

קבוצהסיבוב מוקדמות 1סיבוב מוקדמות 2סך נקודות העונה
מכבי חיפהתיקו+הפסד 0.5
מכבי ת"א 
מ.ס. אשדוד 
הפועל ב"ש 
סה"כ  0.5

מהטבלה לעיל ניתן ללמוד שישראל השיגה בעונת 2021/2022, 0.125=0.5/4 נקודות וסה"כ צברה 17.750 נקודות על פני 5 שנים.

נכון למועד זה, הליגה הישראלית מדורגת במקום ה-23. הליגות שמפרידות בינה לבין המקום ה-19 הן הליגות של יוון, נורווגיה, דנמרק ושוודיה.

להלן סקירתן:

יוון: ליוון, נכון לכתיבת שורות אלה, 20.200 נקודות (2.450 נקודות דירוג מעל ישראל – ללא שינוי). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. אולימפיאקוס פיראוס – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני (מסלול אלופות) נגד נפטצ'י באקו (אזרבייג'ן). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין מורה (סלובניה) לבין לודוגורץ ראזגרד (בולגריה). אם תנשור לליגת אירופה, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המפסידה במפגש בין מאלמו (שוודיה) לבין ה.י.ק. הלסינקי (פינלנד).

הליגה האזורית:

2. פאוק סלוניקי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השלישי נגד המנצחת במפגש בין דודלאנג' F91 (לוקסמבורג) לבין בוהמיאנס (אירלנד). תהיה מדורגת בהגרלת שלב הפלייאוף.

3. אא"ק אתונה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד ולז' מוסטר (בוסניה והרצגובינה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין אלפסבורג (שוודיה) לבין מילסאמי אורחיי (מולדובה).

4. אריס סלוניקי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד אסטנה (קזחסטן). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין קואופיון פאלוסאורה (פינלנד) לבין וורסקלה פולטבה (אוקראינה).

נורווגיה: לנורווגיה, נכון לכתיבת שורות אלה, 19.625 נקודות (1.875 נקודות דירוג מעל ישראל – ללא שינוי). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. בודה/גילמט – הפסד חוץ 0:2 ללגיה ורשה (פולין) ונשירה לליגה האזורית. בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האזורית תפגוש את ואלור רייקיאוויק (איסלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין פרישטינה (קוסובו) לבין קונאס קוואי (ווילס).

הליגה האזורית:

2. מולדה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד סרבט ז'נבה (שוויץ). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את טרבזונספור (טורקיה).

3. רוזנבורג – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד פינלייקפלאג הפנרפיירדיר (איסלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין דומז'אלה (סלובניה) לבין הונקה (פינלנד).

4. ואלרנגה – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד גנט (בלגיה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין ריגהס פוטבולה סקולה (לטביה) לבין פושקש אקדמיה (הונגריה).

דנמרק: לדנמרק, נכון לכתיבת שורות אלה, 19.375 נקודות (1.625 נקודות דירוג מעל ישראל – ללא שינוי). 5 מתוך 5 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. ברונדבי – תחל את דרכה בשלב הפלייאוף (מסלול אלופות). צפויה להיות לא מדורגת בהגרלה.
  2. מיטיולן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני (מסלול ליגה) נגד סלטיק (סקוטלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין פ.ס.וו. איינדהובן (הולנד) לבין גלאטסראיי (טורקיה). אם תנשור לליגת אירופה, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את יבלונץ (צ'כיה).

ליגת אירופה:

3. ראנס – תחל את דרכה בשלב הפלייאוף ותשתייך לדרג 1 (*).

(*) בשלב הפלייאוף של ליגת אירופה הקבוצות מחולקות לארבעה דרגים: 1. מעפילות אוטומטית. 2. נושרות מליגת האלופות. 3. מעפילות מסיבוב מוקדמות 3 מסלול ליגת אלופות (כלומר שנשרו מסיבוב המוקדמות השני בליגת האלופות). 4. מעפילות מסיבוב מוקדמות 3 מסלול ליגת אירופה. קבוצות מדרג 1 מוגרלות מול קבוצות מדרג 4. הנותרות מדרג 1 מוגרלות מול הנותרות מדרג 3. הנותרות מדרג 3 מוגרלות מול קבוצות מדרג 2. הנותרות מדרג 2 מוגרלות בינן לבין עצמן.

הליגה האזורית:

4. קופנהאגן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד טורפדו ז'ודינו (בלארוס). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין לוקומוטיב פלובדיב (בולגריה) לבין סלובצקו (צ'כיה).

5. ארהוס – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד לארן (צפון אירלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את פאסוס די פריירה (פורטוגל).

שוודיה: לשוודיה, נכון לכתיבת שורות אלה, 18.125 נקודות (0.375 נקודות דירוג מעל ישראל – גידול של 0.125 נקודות דירוג). 4 מתוך 4 נציגותיה טרם הודחו.

ליגת האלופות:

  1. מאלמו – תיקו חוץ 1:1 עם ריגה (לטביה). בסיבוב המוקדמות השני תפגוש את ה.י.ק. הלסינקי (פינלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את גלזגו ריינג'רס (סקוטלנד). אם תנשור לליגת אירופה, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המפסידה במפגש בין אולימפיאקוס פיראוס (יוון) לבין נפטצ'י באקו (אזרבייג'ן).

הליגה האזורית:

2. האמרבי – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד מאריבור (סלובניה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין צ'וקאריצ'קי (סרביה) לבין סומגאיט (אזרבייג'ן).

3. האקן – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד אברדין (סקודלנד). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין אוסטירה וינה (אוסטריה) לבין בריידבליק (איסלנד).

4. אלפסבורג – תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני נגד מילסאמי אורחיי (מולדובה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין ולז' מוסטר (בוסניה והרצגובינה) לבין אא"ק אתונה (יוון).

*

דירוג הקבוצות

מכבי חיפה:

הפסד חוץ 0:2 לקאיראט אלמטי (קזחסטן) ונשירה לליגה האזורית. בסיבוב המוקדמות השני תפגוש את דינמו טביליסי (גאורגיה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין הבנר בולטפלאג (איי פארו) לבין בודוצ'נוסט פודגוריצה (מונטנגרו).

הניקוד של מכבי חיפה, נכון להיום, הינו 5.500, מה שמעלה אותה – נכון להיום – למקום 198, עליה של 52 מקומות ביחס למקום 250, בו סיימה את העונה שעברה.

מכבי תל אביב:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד סוטייסקה ניקשיץ' (מונטנגרו). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין ספרטק טרנבה (סלובקיה) לבין ספסי (רומניה).

הניקוד של מכבי ת"א, נכון להיום, הינו 17.000, מה שמוריד אותה – נכון להיום – למקום 83, ירידה של 12 מקומות ביחס למקום 71, בו סיימה את העונה שעברה.

מועדון ספורט עירוני אשדוד:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד קארבך (אזרבייג'ן). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין א.א.ל. לימסול (קפריסין) לבין ולאז'ניה (אלבניה).

הניקוד של מועדון ספורט עירוני אשדוד, נכון להיום, הינו 3.550, מה שמציג אותה – נכון להיום – במקום 288. לא היתה מדורגת בעונה שעברה.

הפועל באר שבע:

תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני בליגה האזורית נגד ארדה קרדז'אלי (בולגריה). אם תעבור, תפגוש בסיבוב המוקדמות השלישי את המנצחת במפגש בין אררט ירוואן (ארמניה) לבין שלאסק וורוצלאב (פולין).

הניקוד של הפועל באר שבע, נכון להיום, הינו 13.000, מה שמוריד אותה – נכון להיום – למקום 103, ירידה של 12 מקומות ביחס למקום 91, בו סיימה את העונה שעברה.

*

עדכון נוסף יפורסם לאחר המשחק הראשון בסיבוב המוקדמות השני.